Cold Marine Program

Zabieg „zimnej techniki’ przeznaczony do pielęgnacji skóry reagującej, delikatnej, wrażliwej z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. W zabiegu wykorzystano innowacyjne morskie składniki, takie jak Marine Plankton - bogaty w aminokwasy i minerały, Hyposensine® - kompleks stworzony na bazie mikroorganizmów żyjących w Oceanie spokojnym na głębokości ponad 3000 metrów, ekstrakt z czerwonej algi posiadający wysokie koncentraty oligo - elementów. Zabieg zwiększa elastyczność ścian naczyń, stymuluje przepływ krwi, drenuje toksyny, poprawia dotlenienie skóry, podnosi jej próg tolerancji i redukuje reakcję skóry na czynniki drażniące.

Skóra wrażliwa to skóra o zbyt wysokiej reaktywności na bodźce zewnętrzne. Ogólne zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie i podrażnienie - to tylko kilka oznak dyskomfortu odczuwanego przez osoby ze skórą wrażliwą. Firma Thalgo oferuje swoim klientom program pielęgnacji, który ma za zadanie ukoić skórę, złagodzić jej podrażnienia i uszczelnić rozszerzone naczynia krwionośne. Naturalne aktywne składniki, uzyskane dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, zmniejszają powierzchowną wrażliwość skóry i obniżają reakcje komórek skóry na agresywne czynniki.

Wskazania

Skóra naczyniowa, cienka, wrażliwa, skłonna do zaczerwień i podrażnień, trądzik różowaty.

Cel

Zabieg ma na celu wzmocnić i uszczelnić ściany naczyń krwionośnych, złagodzić podrażnienia, zmniejszyć wrażliwość skóry na czynniki zewnętrzne poprzez wzmocnienie funkcji immunologicznych komórek Langerhansa.

Składniki aktywne w zabiegu

Hydrosensine (Abyssine® 657 + Calmosensine® - peptyd uzyskany w procesie biotechnologicznym) - kompleks stworzony na bazie morskich mikroorganizmów żyjących w Oceanie Spokojnym na głębokości ponad 3000 metrów. Podnosi próg tolerancji skóry poprzez zmniejszenie wrażliwości powierzchni naskórka i redukcję reakcji skóry na czynniki drażniące.

Sensiline® - wyciąg z brunatnego lnu, który ogranicza penetrację drażniących składników, zmniejsza negatywne reakcje skóry (zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, wypryski, dyskomfort) na agresywne czynniki zewnętrzne.

Oczar wirgilijski i Alfa Bisabolo - zwęża naczynia krwionośne, koi, łagodzi i zmiękcza skórę.

Rescus - nawilża, łagodzi.

Structurine® - wyciąg z białego łubinu - przywraca barierę ochronną.

Sun’ Ytol® - chroni przed szkodliwym promieniowanie UV.

Mentol - stymuluje mikrokrążenie, odświeża.

Kompleks Algomega - odbudowuje poziom lipidów w skórze.

Olejek z dzikiej róży - regeneruje.

Wosk esencjonalny z narcyza - wygładza i koi.

Shea Butter - odżywia.

Czas zabiegu

60 minut.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki zawarte w preparatach, temperatura poniżej 5°C, powierzchowne uszkodzenia naskórka (mikrourazy), skóra trądzikowa.

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Seria 6 -1 2 zabiegów - 1-2 w tygodniu.

 

Do góry