Lipoliza iniekcyjna - jest to metoda służąca do likwidacji tkanki tłuszczowej, która nie poddaje się konwencjonalnym sposobom jej redukcji (dieta, ćwiczenia).
Wskazania
- likwidacja tkanki tłuszczowej wewnętrznej strony ud i kolan,
- likwidacja tkanki tłuszczowej okolicy krętarzowej (tzw. bryczesy) i pod pośladkami,
- podwójny podbródek, policzki,
- kończyny górne,
- fałdki na plecach i w okolicach pach,
- cellulit, likwidacja cellulitu,
- likwidacja podwójnego podbródka,
- tłuszczaki.
Zabieg polega na podaniu do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny (LIPOSTABIL), która ma działanie lipolityczne na tkanki. Przed zabiegiem nie są wymagane żadne specjalne przygotowania w domu. Strefa z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej poddawana jest serii zastrzyków niezwykle cienką igła. Są one praktycznie bezbolesne. Bezpośrednio po zakończeniu nakłuć pojawia się obrzęk i zaczerwienienie. Mogą również powstać punktowe siniaki i krwiaki. Miejsce poddane zabiegowi zazwyczaj staje się dużo wrażliwsze na ucisk i dotyk, może również boleć i swędzieć. Aby osiągnąć zadawalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć 2-4 razy (czasami nawet do 6), a między nimi należy zachować odstępy około 6-tygodniowe.
Przeciwwskazania
- ciąża i laktacja
- padaczka
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- ciężkie schorzenia wątroby i nerek
- infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć
- alergia na preparat
- nadmierna otyłość - przed wykonaniem lipolizy pożądana jest redukcja nadwagi prowadzona pod kontrolą lekarza.
Najlepszym kandydatem do zabiegu jest osoba stosunkowo szczupła, z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń i diety. Lipoliza nie jest bowiem metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. W odróżnieniu od liposukcji dobrze sprawdza się również w redukcji cellulitu. Jest nie tylko nieinwazyjna, ale przy prawidłowym wykonaniu nie niesie ze sobą ryzyka powstania nierówności. Stopniowo, wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej, skóra dopasowuje się do nowych kształtów.