Skin Perfecting Treatment

Wiele problemów skórnych związanych jest z nadmiernym rozbudowywaniem warstwy rogowej, co powoduje, że skóra staje się szara i matowa. AHA pomagają w usunięciu warstw nagromadzonych na powierzchni skóry. Działanie kwasów owocowych polega na złuszczaniu martwych, zrogowaciałych komórek naskórka. Efektem tego jest naturalny peeling, który daje efekt oczyszczonej, rozjaśnionej i świeżej skóry. Udowodniono również, że kwasy owocowe zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym przeciwdziałają starzeniu, poprawiają elastyczność skóry i redukują zmarszczki. Preparaty z kwasami owocowymi mogą okazać się również bardzo skuteczne w usuwaniu przebarwień skóry, powstających często np. przy przedawkowaniu słońca lub jako skutek uboczny antykoncepcji hormonalnej.

Wskazania

Zabieg przeznaczony jest do pielęgnacji skóry potrzebującej odnowy i regeneracji. Szczególnie polecany dla skór szorstkich, szarych, zmęczonych, pozbawionych blasku.

Cel

Opóźnienie procesu starzenia się skóry, stymulacja procesu regeneracji i rewitalizacji naskórka, wygładzenie zmarszczek, przywrócenie skórze elastyczności i sprężystości.

Składniki aktywne w zabiegu

Dermasensine™ - aktywny składnik uzyskany z brązowej algi Lessonia Nigrescens. Odgrywa ważną rolę w nawilżaniu skóry, ułatwia absorbcję wody przez powierzchniowe warstwy naskórka oraz chroni płaszcz hydro-lipidowy. Jest bogatym źródłem proliny, która usprawnia produkcję włókien kolagenowych i protein, przyspiesza gojenie ran oraz chroni ściany komórek przed skodliwym działaniem wolnych rodników.

Lipomist® - wyciąg z czerwonej algi Chondrus Crispus o właściwościach nawilżających i zmiękczających.

Sensiline® - ekstrakt z brunatnego lnu. Ogranicza penetrację drażniących składników, zmniejsza negatywne reakcje skóry - zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie, napięcia skóry - na agresywne czynniki zewnętrzne.

Aluminium Oxide Micr-crystals - kryształki tlenku aluminium (korund) - usuwają warstwę rogową naskórka.

Combination of plant acids (12,5%) - kompleks kwasów owocowych (jabłkowy, cytrynowy, mlekowy) połączony z ekstraktem z zielonej herbaty.

Sun’Ytol® - wyciąg z czerwonej algi Polysiphonia Lanosa pochłania spektrum promieniowania UV.

Czas zabiegu

60 minut.

Przeciwwskazania

Stany ropne i zapalne skóry, uczulenia na składniki zawarte w preparatach, ubytki naskórka, choroby skóry, oparzenia I i II stopnia.

Częstotliwość zabiegów

6-12 zabiegów - I zabieg w tygodniu.

 

Do góry